Jak předcházet konfliktům
Máte pocit, že je u vás doma mnoho malicherných konfliktů, které kazí Vaši pohodu a postupně nahlodávají radost ze vzájemného setkávání, čímž ohrožují lásku? Dovolte mi, abych vám vyprávěla příběh ze života mé přítelkyně. Když bylo jejímu synovi pět let, onemocněl zápalem plic. Bylo to v době, kdy se s autoritami (a tudíž ani s lékaři) nediskutovalo. Předpis byl jasný: antibiotika.
více...
Změň své nitro
Pozorujeme-li řeku, jejíž koryto je plné vody, dovedeme si představit loďku, která pluje po klidné hladině, i ryby pod hladinou. Obvykle při té příležitosti nemyslíme na to, že dno je nerovné a plné kamene. Jakmile však vody výrazně ubude, kameny vystoupí nad hladinu a řeka se stává pro loď nebezpečnou případně nesplavnou. Je třeba, aby zapršelo.
více...
Duchovní příčiny
Článek poukazuje na souvislosti mezi názory a postoji člověka a způsobem zpracování emočních prožitků na jedné straně a hmotnou projekcí v oblasti orgánů a jejich onemocnění na straně druhé. Neboť orgány i nemoci mají svou filozofii.
více...
 
Změň úhel pohledu
Schopnost změnit úhel pohledu může být jedním z nejmocnějších a nejefektivnějších nástrojů, který nám pomůže vypořádat se s denními problémy. Dalajláma to vysvětlil:
více...
Čchi
Energie z kosmu? Je funkce lidského těla součástí celovesmírného stroje? V každém případě to stojí za zamyšlení. Stejné zákony makrovesmíru platí také pro člověka i mikroorganismy v něm obsažené. Vše, co se děje v kosmu, probíhá také v našem organismu.
více...
Podej mi ruku a já ti povím jaký jsi...
Umíte při setkání s neznámým člověkem na první pohled odhadnout, s kým máte tu čest? Hodně nám napoví pohled očí, důležitý je i stisk ruky při pozdravu. Někdo si všímá výšky a zabarvení hlasu, jiný považuje za důležité, jaký parfém dotyčný používá. Jednou z důležitých charakteristik člověka je vzhled jeho ruky.
více...
Ateismus
V současné době se proti náboženství utvořila značná organizovaná opozice. Ateisticky komunismus kdysi představoval oficiální víru poloviny světa; i poté, co na začátku devadesátých let začaly v komunistickém světě velké změny, ateismus stále představuje víru velké části světové populace.
více...
Duchovní příčiny nemocí
Spoustu věcí v životě jsme schopni dát do souvislosti, dokonce některé jevy považujeme za naprostou samozřejmost‚ jen se nesmí dotýkat nás samotných...
více...
V přírodních prostředcích je budoucnost medicíny
WHO (světová zdravotnická organizace) zveřejnila zprávu, že více než čtvrtina nemocných se léčí na následky svého předchozího léčení. Ročně se v nemocnicích ČR nakazí 200 000 pacientů (zveřejněno Ministerstvem zdravotnictví). Zdravotní stav, fyzická i psychická kondice lidí v ČR se stále zhoršuje.
více...
Léky pomáhají, ale také ubližují
Spotřeba léků se za deset let zdvojnásobila. Léky lidi poškozují až tisíckrát častěji, než lékaři přiznávají. Léky lidem pomáhají zachránit život, v řadě případů je však jejich efekt zcela opačný: vedlejší účinky medikamentů mohou vážně poškodit zdraví a někdy i zabít. Z dvaceti lidí, kteří skončí na jednotkách intenzivní péče s krvácením do zažívacího ústrojí, jich osmnáct bralo léky na tlumení bolesti, připouštějí lékaři.
více...
Jak léčí příroda v porovnání s medicínou
I když je zřejmé, že západní medicína používá mnoho nevhodných metod, má nemálo z nich své postupy dokonce obrácené. Přijde-li nějaká lehčí nemoc, jako např. chřipka, angína apod., zvykli jsme si poslouchat naše starostlivé lékaře ve víře brzkého uzdravení. Necháme si předepsat několik léků, ulehneme do postele v přehřáté místnosti, necháme si podstrojovat velmi chutná a energetická jídla a nadmíru nápojů v podobě sladkých nebo kyselých čajů a v klidu očekáváme brzké uzdravení. Jenomže, kde nic, tu nic.
více...
Proti chřipce s čínskou medicínou
K léčení chřipky a nemocí z nachlazení může být s úspěchem využita i tradiční čínská medicína. Vedle čajů, obkladů z bylinek a akupunktury doporučují čínští lékaři především správně jíst.
více...
Kůže a informační terapie
Onemocnění kůže je problémem po celý rok, ale léto přináší přece jen méně oděvu, kterým bývají kosmetické nedostatky jinak zakryty. Proto lidé s kožními problémy s létem touží se uzdravit o něco více než v zimních měsících. Na mnohé kožní choroby slunce působí pozitivně a proto se lidé sluní, jiné nemoci se však na slunci zhoršují.
více...
 
Klub Alternativní Medicíny
Pasteurova 3334/7, 400 01   Ústí nad Labem - město
vchod z ulice po schodech do budovy, v 1. patře nalevo
"bývalá Masarykova nemocnice, budova H, bývalá pohotovost"
                                                                          
MUDr. Světlana Volková - masáž, Su-jok, shiatsu, balneoterapie,
meditace, cvičení, Vision produkty
    tel: 602495815, e-mail: svetlana.volkova@seznam.cz
Mr. CHU ČCHA-LI - masáž, čínská medicína, akupunktura, chiromantie,
cvičení, meditace, bylinné směsi
    tel: 603541264, e-mail: chiromantie@atlas.cz
Julia Volemanová - masáž, shiatsu terapeut, jóga,
pořadatel kurzů a přednášek
    tel: 608051399, e-mail:  
Marta Aulická - tanec, step, choreografie, cvičení, jóga,
majitelka tanečního studia v UL a PHA
    tel: 604278948, e-mail: fourtaps@fourtaps.cz
Ing. Lubomír Potenec - technická a organizační správa,
marketing, reklama
    tel: 775125244, e-mail: potenec@atlas.cz